Podręcznik ADR

 
Skład podręcznika ADR dla kierowców zawodowych. Projekt layoutu, opracowanie materiałów graficznych. Stworzenie wytycznych dla autorów, redakcja techniczna. Wybór drukarni i nadzór nad drukiem 5 000 egzemplarzy.

W związku z tym, że podręcznik to dzieło zbiorowe prace nad podręcznikiem rozpoczęliśmy od stworzenia założeń redakcyjnych dla autorów, dzięki którym mogliśmy uzyskać jednolity materiał merytoryczny.

Po określeniu zasad redakcji zaprojektowaliśmy layout uwzględniający specyfikę odbiorcy oraz materiału merytorycznego.

Następnie przystąpiliśmy do korekty technicznej materiału, a w szczególności ujednolicenia podziału tekstu na rozdziały i podrozdziały, dobrania ilustracji do materiału, jednolitego opracowania tabel czy list elementów.

Podczas składu najważniejszym elementem było poprawne opracowanie specjalistycznych tabel zajmujących prawie 30% objętości książki. Udało się to uzyskać dzięki zautomatyzowaniu pracy w indesignie.

Kolejny etap to znalezienie drukarni, która zrealizuje zlecenie w terminie, na odpowiednim poziomie i przede wszystkim w cenie bardziej niż atrakcyjna dla zleceniodawcy.

Technologia: druk offsetowy na papierze błyszczącym powlekanym 115 g/m2, oprawa miękka z grzbietem, objętość 360 stron formatu B5.